Pro 2007

Bewátorův bloček konečně spuštěn!

Všechno začalo jednoho krásného podzimního dne, kdy jsem si řekl, že pokud si neobjednám doménu s hostingem, tak se nikdy nedonutím k vytvoření vlastní homepage. To bylo asi před dvěma měsíci, od té doby jsem dodělával stránky zstaborska.cz (kde stále ještě chybí několik věcí, které musím spláchnout ještě v lednu), spousta věcí do školy, no netřeba dál povídat - kovářova kobyla... Znáte to. Takže až teď jsem se do toho konečně pustil. Hostuji u savana.cz (jak doménu, tak prostor pro web), zatím jsem poměrně spokojen.

Před spuštěním tohoto blogu (ano, odvažuji se to tak nazvat) jsem vybíral nejdříve blogovací systém - nakonec vyhrál WordPress hlavně svojí jednoduchostí, protože nemám se žádným CMS systémem moc zkušeností. Dále jsem potřeboval nějakou hezkou šablonu. Kromě této (RedPlanet) se mi docela líbily ještě následující:

RedSplash Tarantula
RedSplash motiv Motiv Tarantula pro WordPress

RedSplash byl pro rozlišení 800x600, což by se mi nehodilo kvůli zamýšlené embedded galerii z PicasaWeb a Tarantula byl zase až moc "technický", což by na mě určitě vrhalo světlo nějakého snad programátora?! Jen to ne.. :-D

Zatím nebudu jednotlivé články řadit nějak významně do kategorií (trvalé odkazy mají adresu /rok/měsíc/název-článku, takže jim to neublíží), udělám to až s postupem času, když v jednotlivých rubrikách budě alespoň tak 5 článků... Protože teď by byl v každé jeden a to mi připadá trochu zbytečné.

Co nejdřív chci dodělat ještě hledání od Google Custom Search a přidat fotogalerii. Mimochodem, kdyby někdo věděl o skriptu, který by vytáhl z RSSka od PicasaWeb jednotlivá alba a posléze jednotlivé fotky, budu vděčný za jakýkoliv link. Počítám ale s tím, že si ho budu muset napsat sám... EDIT: Zkouším Shashin, ale není to přesně to, co bych chtěl. Jsem možná trochu náročný, ale líbily by se mi tyto hlavní funkce:

  • Zobrazení seznamu alb s možností vlastního rozdělení do kategorií (to PicasaWeb kupodivu neumožňuje)
  • Po kliknutí na album otevřít embedded slideshow přímo ve stránce s možností zobrazení fullscreen obrázku
  • A možná ještě zobrazení náhledů fotek z alba (slideshow pro rychlý výběr fotky přeci jenom nestačí, i když je tam skvělá jako od PicasaWeb)

Tak doufám, že se tu do měsíce zastaví nejméně 2 návštěvníci a že tady budu mít třeba za půl roku první komentář... Hmm, uvidíme. :-)

Mimochodem, kdyby někoho zajímalo, jak vznikla moje přezdívka Bewator, tak zatím můžete zkusit Google a koukat se po čtečkách karet, na GVP jsme taky jednu takovou měli. Podrobnější vysvětlení již brzy na stránce "O mně".

Sobota, 15. 12. 2007 | Štítky: savana, wordpress