Led 2008

SMS lístek do Village Cinemas - ušetříte až 70 Kč!

AKTUALIZACE: Bohužel toho už moc neušetříte, viz novější příspěvek.

V sobotu jsem měl poprvé možnost objednat si lístek do Village Cinemas přes internet:

Online lístek do kina

Je to levné, rychlé a celkově pohodlné. Prostě naprosto super, jak inzerují na každém volném místě v kině, na každé sedačce i v rámci reklamního bloku před filmem.

Lístky online rozjelo Village Cinemas někdy tuším před pár měsíci, nedával jsem tomu ale příliš velký význam, protože rezervace po telefonu + vyzvednutí lístku se studentskou slevou na pokladně mi naprosto vyhovovalo. To jsem však netušil, jak moc prodělávám. Online vstupenka do kina totiž vyjde na 89 Kč! Jo, taky jsem se divil. Hlavně je to cena pro všechny, bez ohledu na studenty, seniory, děti... To znamená, že oproti klasickému dospělému vstupnému je to sleva o 70 - slovy SEDMDESÁT - Kč!! A teď mi někdo vysvětlete, jestli se náklady na tisk té jejich vstupenky, obsluha pokladny a další režie vyšplhá na 70 Kč na jeden lístek? Hmm? :-)

A teď k samotnému průběhu objednání, doručení a kontrole elektronického lístku:

  • Objednání proběhne jednoduše, kliknete na čas u vybraného filmu, vyberete počet vstupenek (i pro více osob dostanete jeden lístek), případně si vyberete sedadla - toto doporučuji - systém jinak vybere třeba nějaká na kraji. Dále po kliknutí na tlačítko "Koupit" už vyberete typ platební karty, případně typ telefonu (když chcete zaslat lístek na mobil) a vše potvrdíte. Systém Vás přesměruje na 3D-Secure spojení s platebním systémem, kde doplníte údaje o kartě a potvrdíte celou transakci.
  • Doručení lístku je otázkou několika sekund, přijde email s přiloženým PDF souborem a pokud jste zatrhli volbu SMS lístku, obdržíte rovněž SMSku (nebo asi spíš EMSku) s vtipným miniaturním obrázkem čárového kódu. Já jsem si radši vytiskl i A4ku, co mi přišla na email, ale není to nutné, platí obě dvě varianty.
  • Říkal jsem si, jak bude probíhat kontrola lístku u vstupu ke kinosálům a bylo to tak, jak se dalo čekat - slečna držela v ruce PDA, kam naťukala číslo z mého lístku, ověřila jeho platnost a bylo to.
Online lístek do kina - celá stránka

Mimochodem, celé PDFko, které mi přišlo na mail, vypadalo takto (viz vlevo). A jsou sice moc hodní ve Village Cinemas, že mi umožní vidět reklamy na nové filmy, ale pro běžného uživatele počítače, který si neumí z PDFka vyříznout jen samotný lístek a musí tisknout celou stránku, není tohle vzhledem k inkoustu v tiskárně zrovna ideální. :-) Ale je pravda, že vlastně stačí jen to potvrzení v SMSce, tak tedy budiž.

Celkově mám opravdu radost, že kino přistoupilo k tomuto kroku, i když nevěřím, že by tahle cena vydržela nějak hodně dlouho, ale každopádně - i kdyby byl online lístek oproti normálnímu levnější byť třeba jen o 10 korunek, tak proč ne...

Neděle, 13. 1. 2008 | Štítky: kino, sleva