Led 2008

Tak to je trochu moc: Topolánek vs. Nacio*alisté

Hned na začátku objasním hvězdičku v nadpisu: nechci na webu nikoho, kdo by na Googlu hledal slovo "nacio*alisté" (zde bez té hvězdičky, samozřejmě). A teď k tomuto tématu - Topolánkův výrok o zbabělosti Čechů nebyl zrovna nejšťastnější - ODS jsem nevolil, kdyby to někoho zajímalo, ale opravdu se mi nelíbí, že si Neo*acistický spolek vůbec dovolí někoho žalovat. Jo, pardon, oni - jak říkají - Neo*acisti nejsou, ale my všichni ostatní víme svoje.

Je to podle mě nehorázná drzost, aby sdružení lidí, které se hlásí k tak strašné ideologii, někoho žalovalo za podobný výrok (odkaz na článek ze serveru ct24.cz). Někdy před pár měsíci jsem viděl v televizi zajímavý rozhovor nějakého představitele Národní Strany a pár dalších lidí (z Ministerstva vnitra apod.). Připadal mi docela rozumný názor, že pokud by se podobné spolky, jako je Národní strana, zakázaly, nic by to nevyřešilo. Ti lidi by se scházeli pořád a ministerstvo by je nemohlo kontrolovat, protože by se scházeli "tajně".

To je jako s měkkými drogami - když mají v Nizozemsku legální distribuci marihuany, stát si na ni napaří vysoké spotřební daně, omezí prodej v okolí škol, vytyčí, kdo smí a nesmí marihuanu prodávat - prostě má přehled a alespoň nějakou kontrolu nad tím, jak to funguje. Namísto situace, kdy je tráva v ilegalitě a vše se děje "za zády". Jasně, že to nejde říct takhle jednostranně - v Nizozemsku se ty zákonné úpravy taky porušují, to je jasné, ale něco na tom je.

PS: Doufám, že zítra nenajdu svoje auto s rozbitými okénky... Aha, já žádné nemám, tak dobrý. :-)

Středa, 9. 1. 2008 | Štítky: politika