Úno 2008

Prezidentská volba aneb vrchol české politiky

Můj skromný odhad průběhu páteční prezidentské volby byl jasný: rozhodně bude trvat nejméně do večera (ne-li do soboty), než se ti naši ňoumové domluví, jak vůbec budou hlasovat. Nechci se nijak vychloubat, ale docela jsem se trefil. :-)

Většina významnějších poslanců a senátorů na začátku týdne ještě ujišťovala veřejnost, že tak důležité hlasování musí proběhnout důstojně a transparentně. Myslím, že tomu ani sami nevěřili, že by to tak mohlo dopadnout. Proč se tohle v naší malé republice nemůže ani jednou povést?

Nejsem z těch lidí, kteří si pořád na něco stěžují, ale když se jedná o prezentaci naší země, vadí mi prostě, když se bude psát v zahraničním tisku o nekulturním jednání na naší politické scéně, o tahanicích, urážkách a úplatcích. Zajímalo by mě, jestli se někdy dožiju toho, že se naši politici budou alespoň malinko snažit o zvýšení jejich důvěryhodnosti u české veřejnosti.

Právě teď sedím s notebookem u televize, koukám na Střepiny a bavím se. Nebo brečím? Bude to opravdu někdy lepší?

Proč bych volil Švejnara

... pokud bychom měli přímou volbu. Několik hlavních důvodů, proč by se mi na Hradě víc líbil Jan Švejnar než Václav Klaus:

  • Na Klause mám (jako myslím hodně lidí) ne zrovna pěkný názor. Lidi se dají rozdělit na hloupé, chytré a "až moc chytré".
  • Neříkám ale, že Švejnar je jen "menší zlo". To určitě ne. Líbí se mi, jak získal za tak krátkou dobu důvěru lidí, to už o něčem svědčí.
  • Je to vážený ekonom, který procestoval svět a získal cenné zkušenosti, které u nás může použít.
  • Jeho projevy působí příjemně a jeho názory jsou mi velice blízké (na rozdíl od pana prezidenta Klause, jehož názory vybočují z normálního světa).

Těším se na hezké komentáře, komu se moje názory nelíbí, jen do mě!

Neděle, 10. 2. 2008 | Štítky: politika