Bře 2008

Upomínkové SMS zdarma do všech sítí od Googlu

Kamarád mě včera inspiroval k napsání tohoto článku. Když mi přijde bezplatná SMSka s upomínkou narozenin babičky či s připomenutím důležité schůzky, je to pro mě už samozřejmost, ale kdo tuto službu nezná, bude to pro něj určitě příjemné zjištění.

Oč se jedná?

Jeden z produktů Googlu je kalendář, tedy internetový pomocník pro správu Vašeho drahocenného času. A je tomu už více než rok, co si můžete nastavit SMS notifikace zadaných událostí na všechna česká mobilní čísla, tzn. na T-Mobile, O2 i Vodafone (viz článek na blogu Lupy).

Osobně Google Calendar k organizaci času nějak významně nepoužívám (spoléhám na starý dobrý papír), ale tyto SMS upozornění jsou pro mě, jakožto hlavu děravou, nedocenitelnou službou. Bohužel však chybí stále překlad kalendáře do češtiny, takže budete muset potrénovat angličtinu. :-) Doporučuji mimochodem nastavit "English (US)", protože to je jazyk, ve kterém se všechny služby Googlu primárně píšou a objevují se v něm tak vždy nejnovější vychytávky.

1. Vytvoření Google účtu

(pokud již účet máte, pokračujte nastavením kalendáře)
Nyní máte dvě možnosti:

  • Vytvořit samotný účet
  • Zřídit si mail od Googlu (tedy GMail) a použít přihlašovací údaje do něj i do zbytku Google služeb

Doporučuji za b). Pokud nedáte na moje doporučení :-) , pokačujte na www.google.com/accounts/NewAccount a postupujte podle instrukcí. Po vytvoření účtu pokračujte přihlášením do kalendáře (viz 2.).

A pokud mi věříte, vyťukejte mail.google.com/mail/signup. Na této stránce si zvolíte přihlašovací jméno a heslo a dostanete skvělý mail ve tvaru "prihlasovaci.jmeno@gmail.com" s kapacitou přes 6 GB.

2. Nastavení kalendáře pro příjem SMSek

Na adrese www.google.com/calendar na Vás vybafne přihlašovací obrazovka, kterou vyplníte (pokud nemáte GMail, do kolonky mail vyplňte celou Vaši adresu zadanou při registraci Google účtu, pokud Gmail máte, stačí zadat to před zavináčem).

A nyní to hlavní. V nastavení ("Settings" vpravo nahoře) zvolte "Mobile Setup" a všechna pole vyplňte podle obrázku:
Google Calendar - nastavení SMS

Pokud vše proběhne, jak má, můžete si zkusit vytvořit Vaši první událost - stačí kliknout na čas v daném dni nebo na "Create Event" vlevo pod logem Google. To, kvůli čemu je tento celý článek, se nachází v kolonce "Options" -> "Reminder", ale s tím si už určitě poradíte. ;-)

PS: Pokud jste došli až sem, možná chcete napsat i nějaký komentář, tento článek jsem psal pro "počítačové laiky" a zajímalo by mě, jestli jsou všechny informace podány srozumitelně. Někdy totiž člověk napíše něco, co je jemu samotnému naprosto samozřejmé, ale někomu jinému to nemusí být tak jasné.

Čtvrtek, 6. 3. 2008 | Štítky: google