Kvě 2008

Bankovní poplatky větší než příchozí platba

Bude to už pět měsíců, co jsem si založil účet u mBank. Nyní, když už funguje inkaso, ho mohu využívat naplno a zapomenout na Student+ konto u České Spořitelny. O tom ale jindy. Tento článek bych chtěl pojmout jako zamyšlení nad některými nesmyslnými důsledky, které mohou právě bankovní poplatky přinést.

Co se totiž stane, když vám přijde příchozí platba? Zaplatíte poplatek:

  • za účetní položku (např. 5 Kč)
  • za převod z jiné banky (např. 2 Kč)

To máme dohromady 7 Kč. Zatím je vše ok. Co když bude ale příchozí platba menší než těchto 7 Kč? Co udělá banka? Tak schválně... No co by, samozřejmě, že příchozí platbu normálně zaúčtuje a poplatky vám strhne. Ty peníze, které vám dorazí, jsou totiž od někoho jiného, ale poplatky jdou bance do kapsy, takže asi tak.

Jak toho zne-/vy-užít?

Tak se přiznejte, kohopak nemáte rádi? Co takhle zkusit takový nevinný vtípek. Pokud máte banku, u které žádné poplatky neplatíte, zkuste někomu poslat třeba 100x desetník. Když se domluvíte řekněme 10 lidí, tak to je pro každého 10 kliknutí v internet bankingu, to je za chvíli.

A co se stane? Jednoduše, vás to bude stát 10 korun, ale dotyčný zaplatí na poplatcích 700 Kč! Mínus 10 Kč, co mu přijdou, tzn., že mu klesne konto o 690 Kč, no není to veselé? :-)

Pátek, 23. 5. 2008 | Štítky: mbank, zábava