Čec 2008

Welcome back, Bewátor zdraví z Kbel

Tak konečně. No tak to víte, dokončování bakalářky a následné stěhování z Prahy (skoro) za Prahu se neděje každý rok, tak se přeci nebudu zdržovat nějakým blogem. :-) Ale teď už se chystám na pokračování započatého tempa z doby před prázdninami.

Tento příspěvek bude trochu netradiční, pojmu ho jako malé ohlédnutí za tím půlrokem, co tuhle slátaninu píšu. Mimochodem, ačkoliv jsem více než měsíc a půl nic nenapsal, návštěvnost v podstatě neklesla, výdělky z AdSense se naopak zvyšovaly (ale možná jen kvůli stále klesajícímu dolaru). Cca 88% návštěv přichází z vyhledávačů, což je fajn, tihle lidi hledají konkrétní informaci a když ji nenajdou u mě, (někdy) klikají na reklamu. Ne, že by to byl nějaký prvotní cíl, ale aspoň ten hosting by to mohlo zaplatit, což bude asi v pohodě. Snad se totiž blíží první výplata.

Zde uvádím žebříček nejlepšího obsahu (vyjma materiálů ze školy a úvodní stránky) s počtem zobrazení dané stránky za dobu od 1.1. do 31.7.:

Pořadí Titulek Počet zobrazení
1. Rychlyprachy.cz, donaha.cz a jim podobné 15 754
2. Tn.cz neboli tn.nova.cz je moc “zajímavý” portál 980
3. Relax: Bořek stavitel a nejtěžší hra na světě! 841
4. Nový diskont s nábytkem vychytal uvedení na trh 501
5. První drobné zkušenosti s mBank 412

Ne, nemusíte mi psát do komentářů, že kdyby nebylo jednoho článku, měl bych asi 10x menší návštěvnost, to si tak nějak uvědomuji. :-)

Další vývoj blogu?

A jak to bude dál? No, kdo ví... Myslím, že budu pokračovat v psaní nějakých dvou článků za týden, to se dá stíhat, ale taky to není nějak extra hodně. Pokud si někdo nedejbože snad dá můj RSS kanál do své čtečky, budu rád, ale nedělám si iluze, že těchto lidí bude nějak hodně...

Chtěl bych taky dopsat několik dalších článků o Google Web Toolkitu, protože to je poměrně úzce vymezené téma, o kterém zas tolik (v češtině) napsáno není.

Čtvrtek, 31. 7. 2008 | Štítky: návštěvnost