Říj 2008

Technet.idnes.cz: není čas na změnu designu?

Tak jsem si tuhle četl něco na Technetu (mimochodem, čtu ho pravidelně a velmi rád) a říkal jsem si, jestli by to náhodou nechtělo už trochu pozměnit design stránek? Nedokážu odhadnout, jak dlouho tento kabát Technet již nosí. Nejde však o to, že by mu neslušel, ale že je dnes už poměrně nepraktický.

Technet - screenshot Neříkám, že technický server musí být samý obrázek a video, ale cca 328 pixelů jako šířka článku se mi zdá opravdu hodně málo. Obrázek vlevo (po kliknutí se zvětší) ukazuje screenshot, kdy vložené video z YouTube zakrývá část reklamy. Tohle by se přeci nemělo stávat... Ale uznávám, že právě kvůli tomuto designu to jinak asi nešlo.

Na iDNES.cz, mateřském serveru, mají například pro článek šířku cca 466 pixelů, myslím, že to už je vcelku dostačující. Ale stejně, dnes, když má spousta lidí 19ti, 20ti, 22ti palcové displeje nebo i větší, je pořád 466 pixelů taková dlouhá uzounká nudle obklopená miliony reklam a nabídek...

Když jsme u toho designu, poté, co se Aktuálně.cz obléklo do nového, objevilo se poměrně hodně rozporuplných reakcí. Osobně tento zpravodajský server moc nenavštěvuji, ale nový design se mi (také) moc nelíbí. Jak se dočteme například na Online Žurnalistice, asi největší problém je se spoustou různých nadpisů (lišících se jak písmem, tak i velikostí).

Je to tak, že ne každá změna je změna k lepšímu, ale tak už to holt bývá...

Pátek, 24. 10. 2008 | Štítky: bleskovka, webdesign