Lis 2008

Digitální vysílání TV: Nova Cinema + Prima 2

Novou LCD televizi máme necelý měsíc. Její koupi jsme plánovali už déle, ale pokud něco není ještě opravdu nutné, v případě elektroniky se rozhodně vyplatí počkat. Ladění digitálních kanálů jsem prováděl přesně v době, kdy v multiplexu 2 začínala vysílat Nova a Prima, tzn. 31. 10. 2008. Po dokončení ladění se objevil mimo očekávaných televizí i kanál "Prima 2".

Vysílací síť (multiplex) č. 2...

...zatím tedy obsahuje Novu a Primu. Od 11. 1. 2009 by měla začít vysílat televize Barrandov, která vypadá, mimochodem, docela slibně. Výhledově by se pak v tomto multiplexu měl objevit druhý kanál Novy i Primy. "Novu Cinema" asi není třeba nějak dlouze představovat, už nyní vysílá ze satelitu. Začátek pozemní digitální vysílání se plánuje pravděpodobně na jaro příštího roku.

Co se týče Primy, situace už není tak jasná. Jak jsem už zmínil, po naladění televize se objevil kanál "Prima 2". Obsah byl ale poměrně monotónní. Všeho všudy jsem spatřil nápis: "Na tomto kanálu bude již brzy vysílat Prima 2" (nebo něco v tom stylu). Tento nápis ale za několik dní zase zmizel, momentálně se objevuje (podobně jako u Barrandov TV) pouze černo.

Prima 2 hlavně pro ženy?

Co se mi podařilo najít, druhý kanál Primy by měl být prý zaměřen spíše na ženy, měl by vysílat nějaké magazíny a podobné pořady. A někde, bohužel si už nepamatuji, kde to bylo, dokonce psali: "Pokud se Vám líbí pořad Velmi křehké vztahy, pak se Vám Prima 2 určitě také zalíbí". Takže to asi nebude nic pro mě. :-)

Začátek vysílání Primy 2 není zatím bohužel vůbec jasný, takže uvidíme, jak se situace bude nadále vyvíjet. Příští rok se každopádně chystá několik dalších televizí, ať už plnoformátových, jako např. zmíněná TV Barrandov, tak menších (např.) regionálních kanálů. Máme se každopádně na co těšit.

Neděle, 16. 11. 2008 | Štítky: televize, zábava