Lis 2008

Megaobchod.cz = Kasa.cz aneb nakupujte levněji

Chtěl bych napsat krátký článek o internetovém obchodě "Megaobchod.cz", zmíněném v nadpisu. Mé zkušenosti s tímto obchodem jsou (zatím, snad to nezakřiknu) velice dobré. Kupoval jsem tam už DVD rekordér, notebook a nedávno LCD televizi...

Megaobchod, Kasa, EUROCOMM Group s.r.o.

Při prvním nákupu v Megaobchodu jsem ještě tápal, zda-li tomu je opravdu tak. Teď už to vím jistě. Megaobchod je provozován stejnou firmou jako obchod Kasa.cz. Vím, že nějaké tvrzení nestačí, proto přikládám několik "důkazů":

  • Stránky Kasa.cz i Megaobchod.cz používají stejný redakční systém, mají pouze jinou šablonu, viz spoustu částí společného kódu na úvodní stránce, např.:

    <script type="text/javascript">zpracujZavinace();</script>
    <script type="text/javascript">menuAktivni('');</script>

  • Dodané zboží mělo na štítku dovozce EUROCOMM Group, stejně jako věci od Kasy
  • A poslední, naprosto zřejmý důkaz: při jednom telefonátu s upřesněním informací k zakázce se operátorka ohlásila takto: "Dobrý den, internetový obchod Kasa.cz, ééé, tedy..., promiňte, Megaobchod.cz"... :-) Tak ta to rozsekla!

Zkušenosti s obchodem, ceny, doprava zboží

Celkově se mi přístup pracovníku Megaobchodu líbí. Ceny můžete porovnat například na Heureka.cz (tato služba se mi mimochodem momentálně nejvíce zamlouvá pro srovnávání cen) a uvidíte, že Megaobchod nabízí ceny posazené opravdu nízko. Pro počítačové komponenty, notebooky apod. je možná o něco levnější Mironet, pokud si u něj zřídíte slevu na ISIC kartu, ale není to o tolik.

Co se týče dopravy, škoda, že zrušili osobní odběr zboží v Praze. Sice to bylo v takové p*delce světa (Päja promine), ale člověk aspoň ušetřil. Nicméně doprava za 79 Kč od PPL není špatná. Je pravda, že při poslední objednávce jsem na televizi čekal cca o týden víc, než jsem měl. Prý byl první kus poškozený (což zjistili při předávání dopravci) a další neměli na skladě. Dobře, beru to, lepší, než muset televizi hned reklamovat.

Když jsem u těch reklamací, s nimi (naštěstí) nemám zatím žádné zkušenosti, ale doufám, že vzhledem ke zmíněné propojenosti s Kasou.cz by neměl být problém. V Kase jsem reklamoval někdy dávno tuším digitální foťák a vše bez problému.

Šetřete a nakupujte v Megaobchodu namísto Kasy, to je moje rada.

Pátek, 7. 11. 2008 | Štítky: internetové obchody, nakupování