Lis 2008

Změna kontaktního e-mailu v T-Mobile

Tak to byla zase jednou sranda. Změnil jsem si papírovou formu na elektronické vyúčtování služeb od T-Mobile. A hle, v osobních údajích jsem měl vyplněnou starou mailovou adresu. Upozornění na vystavení vyúčtování jsem si chtěl posílat na mail, takže jsem ho musel aktualizovat. To samo o sobě by neměl být problém, říkal jsem si...

... nicméně, problém to byl. Můj postup vypadal asi takto:

  1. Několikrát jsem se pokusil o změnu mailu pomocí formuláře na stránce "Můj T-Mobile". Neúspěšně.
  2. Uposlechl jsem výzvu, která doporučovala kontaktovat zákaznické středisko, pokud bude problém přetrvávat.
  3. Narazil jsem na moc milou, ale naprosto neschopnou operátorku. Žádost prý přepošle kolegům a oni mi mail změní.
  4. Další den mi zvonil telefon. V něm stejná slečna operátorka se slovy: "Volám kvůli změně toho kontaktního e-mailu, co jste požadoval." Já: "Ano?" Ona: "Kolegové mi tu odpověděli, že potřebují, abyste mi řekl variabilní symbol." Já: "Cože? Variabilní symbol? Ten je potřeba ke změně kontaktního e-mailu? Ona: "Ééé, no, to asi ne. Nezlobte se, aha, jo, dobře, omlouvám se, že jsem obtěžovala, všechno dám do pořádku. Mail Vám bude změněn. Přeji hezký den, nashledanou." Já: "Nashledanou."

Bylo úplně jasně vidět, jak té slečně při tom našem rozhovoru došlo, že jen tupě přetlumočila to, co jí poslali kolegové, a že při tom tak nějak vůbec nepřemýšlela. Ale byla to docela sranda. :-) Mělo to dokonce i happy end, mail mi byl opravdu aktualizován. Doteď ale nevím, co to mělo být za chybu, že nešla tato operace provést přes webový formulář.

Můj T-Mobile obsahuje spoustu chyb

Bohužel, v souvislosti s touto příhodou se pouze utvrzuji v tom, že na webu pro zákazníky T-Mobile je spousta chyb, a při zpracování požadavků od uživatelů dochází často k chybám. Elektronické vyúčtování mi šlo například stáhnout až asi po 3 dnech a asi deseti pokusech.

Škoda, že si operátoři nedají víc práce s odladěním těchto nedostatků a zákazníci pak musejí volat na (téměř) vždy přeplněné infolinky.

Neděle, 16. 11. 2008 | Štítky: bleskovka, t-mobile, zábava